اطلاعیه ی شماره 1

 

 

دعوت به همکاری:

 

«برگی از تاریخ کوه‌نوردی و سنگ‌نوردی زنان ایران» موضوع پروژه‌ای‌ست که سال‌ها قبل به دست گرفتم ولی متاسفانه در نیمه راه متوقف شد. دلیل اصلی این توقف، عدم دسترسی کامل به منابع مورد نظرم بود که برای این تحقیق نیاز داشتم. هدف این پروژه مستند کردن فعالیت‌های زنان کوه‌نورد و سنگ‌نورد است، روند کار تا انتشار جلد اول این کتاب را به مرور توضیح خواهم داد.

 اکنون با توجه به دنیای اینترنت و رابطه‌ی مستقیم با جامعه‌ی مورد مطالعه‌ام و امکانات احتمالی دیگر، تصمیم گرفتم آن را به انجام برسانم.

این پروژه مربوط به زنان کوه‌نورد و سنگ‌نوردی می‌شود که بخشی از تاریخ جدی این ورزش را رقم زده‌اند و فعالیت‌های آنها را از سال 1357 تا 1393شمسی در نظر خواهد گرفت.

از دوستانی که مایل به همکاری با این پروژه هستند، خواهشمندم با من تماس بگیرند و طبیعی‌ست که بین دوستان عزیز، یک یا دو همکار با توجه به معیارهای این تحقیق، انتخاب خواهد شد.

 سهیلا میرزایی

10.11.2013

 

/ 10 نظر / 50 بازدید
سعید

با سلام و عرض ادب و آرزوی توفیق برای شما - در منطقه ما (الیگودرز-لرستان) تعدادی از بانوان در سالهای اخیر به فعالیتهای کوهنوردی روی آوردن- ان شاله سعی خواهم کرد در صورت تمایل شما اطلاعات مورد نیاز را تهیه و براتون ارسال کنم- ممنون از زحمتی که در این زمینه میکشد-

گل کوه

سلام و عرض ادب ، به کمک سرکار خانم شاندیز اطلاعات بانوان دیواره نورد ایران را برای آخرین جشنواره دیواره نوردی بیستون تهیه کردیم و تقریبا" این اطلاعات متعلق به دوره ای است که مدنظر سرکار است ، از طرفی منابعی نیز جمع آوری کردیم مبنی بر اینکه اولین کوهنورد زن ایران چه کسی است ، اولین کسی که توچال را صعود کرد اولین کسی که دماوند را در فصول مختلف صعود کرد ، اولین بانوی غارنورد ایران ، اولین بانویی که صعود برون مرزی داشته و.... برای پیدا کردن مقبره مرحومه کوکب زرافشان چندین هفته وقت گذاشتیم و شاید باور نکنید رد خانواده ملوک تیموری را هم گرفته ایم ،اما فکر می کنیم وقتی شخصی مثل شما که کارنامه درخشانی دارید در این رابطه پیشقدم باشد اطلاعات موثق تر و کامل تر خواهد بود بنابراین در تکمیل این پروژه داوطلب هستیم و خوشحال خواهیم شد که از تجربیات گرانبهای شما بهره مند شویم.

عامر

سلام من تاریخچه ای از فعالیتهای کوهنوردی و دیواره نوردی در منطقه تخت سلیمان و علم کوهتهیه کردم که در وبلاگ کالاهو موجود می باشد و هم چنین عباس ثابتیان آنرا در ویکی پاکوب هم منتشر کرده است. در حال حاضر هم در حال تکمیل تاریخچه گشایش مسیر های دیواره علم کوه هستم و با توجه به دسترسی که به دفاتر قرارگاه کوهنوردی روبارک و دفتر مرحوم مش صفر دارم می توانم اطلاعاتی را در مورد علم کوه در اختیار شما قرار دهم.

ولی پور

درودمن کوهنوردهمدانی ام تعریف صعودهای شماروازاقای چوبریزان وطالبی مقدم شنیدم خوشحال میشم بتونم به شماکمک کنم[گل][گل][گل]

اسمعیل

سلام چرا در عکسها انتخابی ملاحظات مذهبی را رعایت نمیکنید

محمدرضا

سلام وبلاگ قشنگ وجذابی داری ؛ ورزش باحالیه اگه دوست داشتی از طبیعت سرسبزاستان گلستان دیدن کنید به وبلاگم سربزن اگه دوست داشتی لینک کن وبگومنم لینک کنم منتظرت هستم ممنون-katoul-afraz.persianblog.ir

sara

Mituni ru komake man hesab koni

محمد مقدم

سلام خیلی وقت بود ازت بیخبر بودم یاد ان سالهای زیبا وعلم کوه بخیر (بهار بود ومارا هم شبابی وشکر خوابی :چه غفلت داشتیم ای گل شبیخون خزانی را) خیلی خوشحالم که در زمینه ورزشی وفرهنگی فعال هستی موفق باشی

عاشق کوهستان

آفرین بر شما ... کارتون قابل تحسین است[گل][دست] امیدوارم همیشه سلامت و برفراز باشید